• среде (прил.) маса (имн.)
  • многу (прил.) маса (имн.)
  • околу (прил.) маса (имн.)
  • лево (прил.) маса (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК