• некаде (прил.) пресели (гл.)
  • тука (прил.) пресели (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК