• едноставен (прил.) испари (гл.)
  • сосема (прил.) испари (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК