• забавно (прил.) барање (имн.)
  • забавно (прил.) тврдење (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК