• друг (прид.) поубав (прид.)
  • убав (прид.) поубав (прид.)
  • мој (прид.) поубав (прид.)
  • негов (прид.) поубав (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК