• доцен (прид.) залутан (прид.)
  • единствен (прид.) залутан (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК