• акутен (прид.) психоза (имн.)
  • возачки (прид.) психоза (имн.)
  • параноичен (прид.) психоза (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК