• мал (прид.) исправка (имн.)
  • неопходен (прид.) исправка (имн.)
  • нејзин (прид.) исправка (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК