• голем (прид.) градиште (имн.)
  • друг (прид.) градиште (имн.)
  • разен (прид.) градиште (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК