• жолт (прид.) ма (изв.)
  • опасен (прид.) ма (изв.)
  • са (прид.) ма (изв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК