• пожарен (прид.) личи (гл.)
  • сам (прид.) личи (гл.)
  • трнов (прид.) личи (гл.)
  • човеков (прид.) личи (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК