• камен (прид.) вардарски (прид.)
  • камен (прид.) гол (прид.)
  • камен (прид.) нерамен (прид.)
  • камен (прид.) планински (прид.)
  • камен (прид.) црковен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК