• изобличен (прид.) дел (имн.)
  • изобличен (прид.) креатура (имн.)
  • изобличен (прид.) лице (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК