• залутан (прид.) селски (прид.)
  • залутан (прид.) јапонски (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК