• богобојазлив (прид.) автор (имн.)
  • богобојазлив (прид.) запишувач (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК