• од (предл.) скитање (имн.)
  • за (предл.) скитање (имн.)
  • на (предл.) скитање (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК