• за (предл.) количество (имн.)
  • на (предл.) количество (имн.)
  • од (предл.) количество (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК