• за (предл.) САД (скр.)
  • за (предл.) ВИП (скр.)
  • за (предл.) СССР (скр.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК