• лес (имн.) камен (прид.)
  • поет (имн.) камен (прид.)
  • чело (имн.) камен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК