• манекен (имн.) изобличен (прид.)
  • око (имн.) изобличен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК