• копнеж (имн.) залутан (прид.)
  • луѓе (имн.) залутан (прид.)
  • парче (имн.) залутан (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК