• испосник (имн.) ќелија (имн.)
  • испосничка (имн.) ќелија (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК