• прозорец (имн.) миндер (имн.)
  • врата (имн.) миндер (имн.)
  • ѕидиште (имн.) миндер (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК