• Америка (имн.) ма (изв.)
  • вадар (имн.) ма (изв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК