• земја (имн.) исуши (гл.)
  • низа (имн.) исуши (гл.)
  • сноп (имн.) исуши (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК