• ќелија (имн.) еден (прид.)
  • ќелија (имн.) издлабен (прид.)
  • ќелија (имн.) сив (прид.)
  • ќелија (имн.) сличен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК