• ударник (имн.) веднаш (прил.)
  • ударник (имн.) долу (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК