• полуостров (имн.) и (сврз.)
  • полуостров (имн.) или (сврз.)
  • полуостров (имн.) кога (сврз.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК