• полуостров (имн.) скоро (прил.)
  • полуостров (имн.) совршено (прил.)
  • полуостров (имн.) уште (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК