• плашт (имн.) непробоен (прид.)
  • плашт (имн.) темен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК