• писател (имн.) вавилонски (прид.)
  • писател (имн.) несуден (прид.)
  • писател (имн.) распеан (прид.)
  • писател (имн.) свој (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК