• песок (имн.) мизерен (прид.)
  • песок (имн.) мој (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК