• миндер (имн.) возбуден (прид.)
  • миндер (имн.) покриен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК