• маса (имн.) ќе (чест.)
  • маса (имн.) да (чест.)
  • маса (имн.) и (чест.)
  • маса (имн.) не (чест.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК