• маса (имн.) тројца (бр.)
  • маса (имн.) четворица (бр.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК