• масакр (имн.) бил (гл.)
  • масакр (имн.) вели (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК