• количество (имн.) би (гл.)
  • количество (имн.) има (гл.)
  • количество (имн.) може (гл.)
  • количество (имн.) предизвикува (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК