• илјада (имн.) вкупно (прил.)
  • илјада (имн.) главно (прил.)
  • илјада (имн.) годишно (прил.)
  • илјада (имн.) секојдневно (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК