• измачувачка (имн.) ноќ (имн.)
  • измачувачка (имн.) сила (имн.)
  • измачувачка (имн.) состојба (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК