• воин (имн.) зол (прид.)
  • воин (имн.) расфрлен (прид.)
  • воин (имн.) твој (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК