• фала (изв.) за (предл.)
  • бре (изв.) за (предл.)
  • е (изв.) за (предл.)
  • море (изв.) за (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК