• ма (изв.) зошто (прил.)
  • ма (изв.) колку (прил.)
  • ма (изв.) јасно (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК