• оваа (зам.) камен (прид.)
  • неа (зам.) камен (прид.)
  • се (зам.) камен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК