• кој (зам.) читател (имн.)
  • ги (зам.) читател (имн.)
  • него (зам.) читател (имн.)
  • оние (зам.) читател (имн.)
  • тој (зам.) читател (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК