• го (зам.) песок (имн.)
  • кој (зам.) песок (имн.)
  • овој (зам.) песок (имн.)
  • оној (зам.) песок (имн.)
  • тој (зам.) песок (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК