• го (зам.) шутира (гл.)
  • ги (зам.) шутира (гл.)
  • ве (зам.) шутира (гл.)
  • се (зам.) шутира (гл.)
  • ја (зам.) шутира (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК