• се (зам.) пресели (гл.)
  • го (зам.) пресели (гл.)
  • те (зам.) пресели (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК