• најде (гл.) залутан (прид.)
  • погоди (гл.) залутан (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК