• купи (гл.) фрижидер (имн.)
  • отвора (гл.) фрижидер (имн.)
  • отвори (гл.) фрижидер (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК