• оди (гл.) ударник (имн.)
  • бев (гл.) ударник (имн.)
  • стане (гл.) ударник (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК